7.09 klasa 2ap wzięła udział w ,, 19. edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i ja” ,mającego na celu pokazać społeczeństwu, że ani niepełnosprawność, ani choroba, nie są nieodwracalnym wyrokiem i można z nimi żyć pełnią życia. Filmy ,,Daida wraca do oceanu ” i ,,Jeszcze zdążę “nakłoniły do refleksji nad własnym życiem, nad tym, co jest w nim najważniejsze i nad tym, żeby przeżyć je intensywnie, a przed śmiercią niczego nie żałować oraz nad marzeniami, które chcemy i możemy spełnić. Produkcja ,,Na wstrzymanym oddechu” ,opowiadająca o niewidomym sportowcu,  pokazała, że mimo wielu przeciwności, zawsze należy wskazywać sobie cele, do których się dąży i marzenia, które chce się spełnić.

Później uczniowie udali się na rynek, gdzie odbyła się lekcja plenerowa o Hetmanie Stanisławie Żółkiewskim, polskim magnacie, Hetmanie i kanclerzu wielkim koronnym.

Similar Posts