Deklaracja dostępności

Śledź nas na

Telefon: (016) 678 30 01

Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu

Krewniacy

Krew to życie

W naszej szkole już od wielu lat organizuje się akcję krwiodawstwa. Celem takich akcji jest nie tylko samo pozyskiwanie krwi, ale przede wszystkim propagowanie idei krwiodawstwa, w której pokazujemy naszym  wychowankom jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Dla wielu młodych ludzi, którzy po raz pierwszy oddają krew jest to wielkie wydarzenie. Już wtedy wiedzą, że dzięki ich bezinteresowności mogą pomóc wielu ludziom, którzy tego potrzebują.

W Elektroniku taka akcja odbywa się 2-3 razy w roku. Uczniowie oddają krew również indywidualnie. Za każdym razem chęć pomocy naszych uczniów jest tak duża, że przerasta oczekiwania naszych organizatorów, a także osób pracujących w stacji krwiodawstwa.

Inicjatorem tej akcji był Pan Wiesław Brud, jednak po kilku latach przejęła ją Pani Agnieszka Tymoczko. Od tamtego czasu możemy się dumnie pochwalić, że przy każdej takiej akcji nasi uczniowie oddają około 18 litrów bezcennego leku, jedynego, którego nie można wytworzyć syntetycznie – KRWI.

Na młodzież z Elektronika zawsze można liczyć! Ciągle pojawiają się nowi Honorowi Dawcy Krwi, którzy niosą pomoc, ratują komuś życie.

Średnio każdej minuty ktoś potrzebuje krwi. Skończyłeś 18 lat ? Jesteś zdrowy ? Podziel się kroplą krwi! ZOSTAŃ BOHATEREM! Jedna kropla takiej krwi jest warta więcej niż ocean dobrych chęci.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/zseio1609fm/ftp/wp/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 177
Skip to content