Na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie ruszyła XLV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Jest to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych Olimpiad o zasięgu ogólnopolskim, w której udział biorą uczniowie z najlepszych techników w kraju.

Rywalizacja, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywa się w siedmiu grupach tematycznych i przebiega w kilku etapach. Olimpiada ta zgodnie oceniana jest jako jedna z najtrudniejszych ponieważ zakres wiedzy, który muszą opanować uczestnicy jest bardzo rozległy i obejmuje wiele zagadnień technicznych ale również fizycznych, matematycznych i informatycznych.

Naszą szkołę reprezentują w tym roku, w grupie teleinformatycznej Mateusz Bojarski (4t) oraz Michał Fudali (3tp), a w grupie mechatronicznej Dominik Duda (3u).

Organizatorzy właśnie opublikowali wstępne wyniki części teoretycznej zawodów II stopnia, które odbyły się w miniony piątek (4-go lutego) w Krakowie. W grupie teleinformatycznej pierwsze miejsce zajął Michał Fudali, a czwarte Mateusz Bojarski. W grupie mechatronicznej Dominik Duda zajął miejsce w środku tabeli.

Te znakomite wyniki nie są dla nas wielkim zaskoczeniem, gdyż w tym roku nasza drużyna jest wyjątkowo silna.
Nasi reprezentanci mogą poszczycić się wysokimi średnimi ocen z przedmiotów zawodowych oraz wiedzą techniczną znacznie wykraczającą poza program.

Ten wspaniały sukces zawdzięczają przede wszystkim znakomitemu przygotowaniu ale również swojej wielkiej pasji do elektroniki, informatyki i innych dziedzin, którą jak widać z sukcesami realizują w naszej szkole. Na uwagę zasługuje fakt, że Dominik Duda zajął bardzo dobre miejsce startując w grupie mechatronicznej choć sam uczy się w klasie elektronicznej.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy naszym reprezentantom znakomitych wyników. Będąc przekonanym, że nie jest to ich ostatnie słowo, życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Niewątpliwie w tym sukcesie swój skromny udział ma również grono nauczycieli przedmiotów zawodowych jak również fizyków, matematyków i informatyków. Im również składamy wyrazy podziękowania.

Similar Posts