01.02.2023 na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się uroczysta gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023, na którą udali się reprezentanci Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im .prof. J. Groszkowskiego w Przemyślu : dyrektor Wojciech Psik, nauczyciele-przedstawiciele grona pedagogicznego i uczniowie. 

Podczas gali wyróżniono 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników województwa podkarpackiego.  

W kategorii najlepsze technika Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących   zajął 6 miejsce na Podkarpaciu i  1 miejsce w Przemyślu.  

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof .dr hab. inż. Piotr Koszelnik wręczył dyplomy dyrektorom wyróżnionych szkół oraz  pogratulował uczniom wyboru tych właśnie szkół średnich  :  ,, wybraliście szkoły które bardzo dobrze przygotowują do egzaminu dojrzałości i które umożliwiają Wam spełniać marzenia dotyczące dalszej nauki ”. 

Zwycięskim szkołom pogratulowała wyników także p. Małgorzata Rauch  -Podkarpacka Kurator Oświaty . 

Po oficjalnej części gali uczniowie zostali zaproszeni na wykład pt.,, Inżynier we współczesnym świecie” oraz prezentacji ,, Studia- rozwiń swoje możliwości”. 

Na gali obecna była także Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Przemyślu p. Renata Kochanowicz – Chalicka . 

Na koniec spotkania przedstawiciele wyróżnionych przemyskich szkół  : I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu  Elektronicznych i Ogólnokształcących wraz z Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu  Urzędu Miejskiego w Przemyślu wykonali pamiątkowe zdjęcie  

Similar Posts