W dniu 28.02.2022 organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej opublikowali wyniki końcowe XLV edycji tego bardzo trudnego konkursu.  

Po etapie finałowym przeprowadzonym w trybie zdalnym, pierwszą pozycję utrzymał Michał Fudali z klasy 3tp jednocześnie zdobywając tytuł laureata. W klasyfikacji ogólnej Michał okazał się bezkonkurencyjny w gronie znakomicie przygotowanych uczestników. Utrzymanie pozycji lidera po pierwszym etapie było możliwe między innymi dzięki rewelacyjnej odpowiedzi na trudne pytanie dotyczące metod współdzielenia kanału transmisyjnego, za którą otrzymał maksymalną liczbę punktów. Zdobycie tytułu laureata tej Olimpiady i jednocześnie uzyskanie możliwości wstępu na AGH poza postępowaniem kwalifikacyjnym już w 3 klasie jest wielkim sukcesem Michała. Sukces ten jest efektem dłuższych przygotowań, dobrego opanowania treści programowych w swoim zawodzie, korzystania z wielu współczesnych źródeł wiedzy (również w języku angielskim), a także jego silnej motywacji.  

Nasz drugi reprezentant, Mateusz Bojarski z klasy 4t zdobył tytuł finalisty zajmując 7 pozycję. On również uzyskał możliwość przyjęcia na AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Mateusz znany jest w naszej szkole jako doskonały praktyk i dobrze rokujący konstruktor. Niestety etap praktyczny tegorocznej edycji został odwołany z powodu aktualnej sytuacji. Gdyby nie to, Mateusz miałby z pewnością na swoim koncie większy dorobek punktowy. Pomimo, jak sam stwierdził, poczucia pewnego niedosytu, miejsce które zajął to również wspaniałe osiągnięcie. 

W imieniu całej społeczności szkolnej chcielibyśmy wyrazić naszą radość z sukcesów naszych uczniów i pogratulować im uzyskania możliwości studiowania na jednej z najlepszych uczelni technicznych w naszym kraju. Cieszymy się również z tego, że godnie nas reprezentowali i pokazali, że w naszej szkole utalentowani i zmotywowani uczniowie znajdują dobre warunki do rozwoju swoich zainteresowań, poszerzania wiedzy i osiągania sukcesów. Jednocześnie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli naszym uczniom w uzyskaniu tak znakomitych efektów oraz tym, którzy poświęcili swój czas na organizację tej Olimpiady w naszej szkole.  

Similar Posts