„Chcę ci powiedzieć co czuję” to projekt, którego celem jest pomoc osobom borykającym się z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Raporty wskazują na to, że coraz więcej osób cierpi na zaburzenia psychiczne, a według WHO na całym świecie co 40 sekund ktoś popełnia samobójstwo. Ten poważny problem dotyczy ludzi na całym świecie. Silnie wpływa na chorą osobę, utrudnia jej normalne funkcjonowanie i przyczynia się do pogorszenia relacji międzyludzkich. Przez nasz projekt chcemy zmienić nastawienie do zdrowia psychicznego i pokazać, że jest ono tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. – mówią autorki projektu. Bo chore serce się leczy, a co z chorą głową? Ona też potrzebuje pomocy – terapii, leków, wsparcia. To, że ktoś jest chory nie znaczy, że jest gorszy. Będziemy dążyć do tego, by każdy kto potrzebuje pomocy psychologa mógł bez żadnego oporu o tą pomoc poprosić. By wizyta u psychiatry nie powodowała wstydu. Chcemy także uświadomić, jak istotne jest wsparcie najbliższych, które odgrywa dużą rolę w procesie zdrowienia.

Postępy projektu można śledzić na: IG: chce_ci_powiedziec_co_czuje FB: Chcę Ci powiedzieć, co czuję YT: Chcę Ci powiedzieć co czuję TT: ccpcc

Patrycja Kuźbida

Similar Posts